Dr. Hasan Orhan Çetin

Dr. Hasan Orhan Çetin

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Biyokimya Asistanı olarak vatandaşlarına hizmet veren lise arkadaşım, Antalya’da komşuluk yapıp beraber okula gittiğim güleç yüzlü, yaşama sevinci ile dolu o başarılı, azimli ve mesleğine aşık arkadaşım, FETÖ iddiası ile görevinden ihraç edilen (en ufak bir bağlantısı ve zerre sempatisi olmadığını bildiğim) görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan güzel doktor  Hasan Orhan Çetin o güzel canına kıymış.

Vatan ve millet sevdalısı bir babanın vatan ve millet sevdalısı bir evlat olarak yetiştirdiği bir insanım. Biz ve bizim gibiler elbette vatan hainlerinin hak ettikleri cezayı çekmelerini istiyor. FETÖ gibi hain bir yapılanma içerisinde bulunan herkesin hem adalet sistemi içerisinde cezalarını çekmelerini hem de ilahi adalet ile tez zamanda cezalandırılmalarını diliyoruz. Ancak toplumumuzda bu hain terör örgütü ile mücadele edilirken, devletimizin bu mücadelesinin bazı şer odakları tarafından fırsat olarak görüldüğünü ve malesef bazı zamanlarda kanun uygulayıcılarının bu şer odaklarının istemeyerekte olsa onların ekmeğine yağ sürdüğüne de şahit oluyoruz. Bazen yetersiz, aceleye getirilen ve belki de hiç araştırma yapılmadan alınan kararlar çerçevesinde masum insanlarımızın da hayatlarının karartıldığına, ailelerinin parçalandığına şahit oluyoruz. Gerek kamu da gerekse özel şirketlerde çalışan arkadaşlarımdan aldığım haberlere göre bazı şerefsiz insanlar makam, mevki, şöhret ve kin aşkları ile masum insanlara iftira atarak adalet sistemini yanlış yönlendiriyorlar. Bazen de kendi kadrolarını yerleştirmek için iftiralar ile insanları karalıyorlar ve kimi zaman onların hayatlarına bilerek ve isteyerek, canavarca kastediyorlar. Katiller!

Devleti var eden vatandaşlar olarak, devletimizin tüm mercilerinin çok daha duyarlı davranmalarını istiyoruz. Bir insanı kurtaran tüm insanlığı kurtarır sözünü şiar edinmesini istiyoruz. Unutulmasın ki bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir savaşı, bir savaş bir ülkeyi kurtarabilir. Lütfen, Allah aşkına bu vatanın hakiki evlatlarına sahip çıkalım. Hasan Orhan Çetin gibi münevverlerimizi, beyinlerimizi, bilim insanlarımızı, vatanını ve milletini seven insanlarımızı zayi etmeyelim.

Mutlu Yıllar Babacım

Bugün prensesimin, güzel kızımın doğum günü. 2 yaşını doldurdu. Allah anne ve babasına hayırlı bir evlat, vatanına ve milletine hayırlı bir vatandaş, peygamber efendimize hayırlı bir ümmet ve kendisine de hayırlı bir kul olmasını nasip etsin. Onun için yaptığım tüm hayır duaları kabul etsin. Allah seni bağışlasın güzel evladım :*

La?

Kafamda düşünceler, başım ağrıyor

 

İtiraf ediyorum. İnsanları anlamak benim için her zaman zor olmuştur. Çünkü toplumu oluşturan bireylerin %99.99’unun önem verdiği çoğu şey benim için hep önemsiz ve değersiz olmuştur. Mesela para, mesela bilgi, mesela boş verebilmek, mesela ulaşılabilmek, mesela gösteriş, mesela yalan, mesela samimiyetsizlik mesela mesela. Sevdiğim bir avuç insanla da en büyük tartışmalarım hep bu sebeple olmuştur. Çünkü ben onlar için çok değerli olan ancak benim için zerre değerli olmayan o birtakım şeylerin benim için neden değerli olmadığını hiçbir zaman onlara anlatmayı başaramadığım gibi onlara önemli gelen şeylere neden önem verdiklerini onların anlatmalarına ve hatta bazen bağıra çağıra anlatmalarına rağmen kavrayamamışımdır. Belki de beş kişiden daha kalabalık topluluklarda çabuk sıkılmam ve rahatsız olmam bundandır. Belki de benim bu anlayışsızlığımı fark edeceklerinden korkmamdır çünkü ben onların anlayabilme ihtimallerini zaten eledim. Eğer anlatmaya çalıştığım onlarca insan anlayamamışsa burada sorunun o onlarca kişide olduğunu düşünmüyorum. O yüzden sanıyorum ki arızalı olan benim. Aslında durum bundan daha kötüydü, ben esasında bu farklılıkarı anlatmayı da hiç önemsemiyordum ama sanırım vazgeçemeyeceğim insanlar için en azından bu noktaya kadar kendimi ite kaka getirdim. Bu da bir gelişme sayılır sanıyorum. Ayrıca insanlar neden jaz dinlemez ki 🙂

Yeni bir başlangıç

Teknoloji, mühendislik ve programlama teknolojileri

Teknoloji meraklılarına uzun bir aradan sonra tekrardan merhabalar.

Hayatın, her insana yaşattığı gibi bana da yaşattığı bir takım olumsuzluklardan dolayı blog tutmaya uzunca bir süre ara vermiştim. Artık yeniden başlamanın zamanıdır diyerek; yeni bir heyecanla, bilgi, birikim ve tecrübelerimi, kendi geliştirdiğim uygulama ve teknikleri, ilgimi çeken hayata ve teknolojiye dair haberleri kendi perspektifimden yazı, slide gösterimi veya video şeklinde paylaşmaya, şu anda ziyaret etmekte olduğunuz bloğum üzerinden başlıyorum. Hakkımda daha fazla bilgi edinmek isterseniz  buradan  buyrun.

 

Buradan yapacağım paylaşımlarım ile ilgili, soru ve/veya önerilerinizi yorum olarak belirtirseniz, yorum olarak cevaplayacağım. Eğer başka bir iletişim yöntemi kullanmak gerekirse, sizden mail adresinizi isteyeceğim ve iletişim kanalımızı bu sayede değiştirebileceğiz. Ziyaretiniz için teşekkür ederim.